O co chodzi?

Fresh Stage to konkurs muzyczny w ramach Festiwalu Refresh, do udziału w którym zapraszamy młodych chrześcijan (16-35lat).

Dla kogo?

Fresh Stage to konkurs stworzony dla twórców i zespołów, które jeszcze nie wydały płyty lub epki. Nie musisz tworzyć, możesz również grać piosenki innych autorów. Treść utworów nie musi w sposób jednoznaczny mówić o Bogu, chrześcijaństwie i Biblii; nie może jednak w sposób pośredni i bezpośredni im zaprzeczać

Nagroda

Dla trzech zwycięzców drugiego etapu
 • koncert na Fresh Stage przed publicznością Refresh Festiwalu

Nagroda Główna

 • 20 godzin pracy profesjonalnego studia nagraniowego (nagranie materiału, obróbka, mastering)
 • teledysk oparty na „making off” z pobytu w studio i koncertu podczas festiwalu Refresh

Freshstage - zagrają w tym roku

White Deer

White Deer

White Deer ( Biały jeleń) to symbol duszy ludzkiej szukającej źródła w którym może zaspokoić pragnienie. Nasza muzyka będąca mieszanką różnych stylów (blues, indie-rock, regge, country) opowiada o różnych aspektach życia codziennego, sytuacjach, miejscach, które nas inspirują, pokazując jednocześnie, że w tym wszystkim obecny jest On. Zespół White Deer to mocne brzmienie gitarowe, ale także utwory spokojne, nastrojowe. Po kilku latach prób i długich poszukiwaniach kolejnych osób skład zespołu prezentuje się następująco

Osoby tworzące zespól pochodzą z Górnego Śląska od Pyskowic po Bielsko Białą.

Na naszych koncertach, poza znakomitą większością autorskich kompozycji, usłyszycie również covery innych artystów takich jak Czesław Niemen (Sen o warszawie, pod papugami), Ryszard Riedel (Sen o victorii).


Na jego imię
Tekst: Łukasz Sobczak
Muzyka: White Deer


Prawda
Tekst: Łukasz Sobczak
Muzyka: White Deer

4u

Zofia Miksa Kurowska

Grupą przyjaciół, która wierzy w Boga i chce Mu służyć. Między innymi przez to, że będzie wykorzystywać swoje talenty i umiejętności zdobyte studiach muzycznych dla Niego. :)

W składzie:
Antosia Kocińska - piano
Zosia Miksa Kurowska - śpiewy na szybko
Marcel Prążyński - bas
Aleksander Dankowski - perkaszyn
Łukasz Wons - gitara elektryczna
Wojtek Braszak - saksoon
Dominik Kurowski - może gitara akustyczna, na pewno mentoring i przyjaźń :)


Utwór Wszystko co mam

Magda Kuraś

Magda Kuraś

Absolwentka Lubelskiej Szkoły Jazzu, wokalistka poruszająca się w stylistyce około jazzowej. W muzyce szuka i poznaje swoje emocje. Jej materiał to niejednolite kompozycje zahaczające o jazz, folklor i pop. Teksty są oparte na "niewiadomej", pochodzą od tego co jest skryte w duszy i nienazwane. Niektóre są prostym wołaniem za obecnością Boską choć wprost o tym nie mówią lub zwyczajnymi rozterkami duszy.


Utwór Ogród

HVALA

HVALA

Zespół HVALA powstał w 2018 roku kiedy Łukasz Nowicki zaczął "przemycać"" swoje autorskie kawałki na obozy ewangelizacyjne. Początkowo nie mówił że to jego kawałki. Powiedział wtedy kiedy się spodobały :)

Jego starty-bluesowy głos od czasu do czasu wzbogacała Maja Olejnik, która obecnie jest w trakcie studiów wokalnych. Okazało się, że nowe pieśni całkiem nieźle wpadały w ucho i całkiem nieźle wypadały na tle importowanych: OCEANS czy 10.000 REASONS. I tak na kolejnych obozach młodzież pytała się kiedy zagramy WOLNOŚĆ albo CORAZ BLIŻEJ BYĆ.

Potem do zespołu dołączył perkusista Artur Cieślak oraz launchpadzista i gitarzysta znany pod pseudonimem Wujek Kuba. No i nazwaliśmy się HVALA (po chorwacku 'dziękuję'). W ostatniej chwili dołączył do zespołu basista Antek Świerczewski, a zaraz po nim Jurek Szarecki znany ze współpracy z Edytą Gepert i Tomaszem Zółtko. Zespół ogrywa materiał i chce w tym roku nagrać demo w stereo.

Zespół postawił sobie za cel dokopać się do pewnego rytmu, który pulsuje w naszych słowiańskich sercach, i który (jak wierzą członkowie zespołu) nie do końca wydobył się jeszcze z naszych serc – przynajmniej jeśli chodzi o polską muzykę religijną. Gramy dla Boga, bo po to żyjemy. W naszych tekstach piszemy o tym, że jest nadzieja i sens, i że jest wolność i nowe życie w Jezusie.

Skład:


Utwór Oddaje HVALA


Utwór Ty i Ja HVALA

Highs&Lows

Highs&Lows

Jesteśmy grupą przyjaciół, która w swojej muzyce pragnie poruszać najróżniejsze kwestie i problemy dotyczące codziennego życia, także życia z Bogiem- poczynając od wzlotów- radości i szczęścia, kończąc na upadkach, "ciemnych dolinach". Na co dzień jesteśmy studentami zaangażowanymi w lokalne zespoły uwielbienia, zapalonymi tancerzami oraz niesamowitymi ludźmi, których poznacie już w sierpniu (jeśli oczywiście na nas zagłosujecie, do czego zachęcamy). Zagramy swoje własne piosenki, chociaż nie zabraknie też coverów.


Demo

Aniołąki

Aniołąki

W roku 2018 w Łące utworzyliśmy formalnie zespół Aniołąki, w skład którego wchodzą dorośli muzycy oraz dzieci. Ideą było wyciągnięcie dzieci i młodzieży sprzed ekranów komputerów i smartfonów i pokazanie im kultury i sztuki z perspektywy wykonawcy a nie odbiorcy. To, co fajnie się sprawdza to fakt, że młodzi wokaliści występują ramie w ramie z zawodowcami tworząc tym samym wielki motywator dla siebie do dalszej pracy. Warsztaty wokalne prowadzone od niespełna 3 miesięcy przynoszą fantastyczne efekty.

Napisaliśmy już 8 autorskich piosenek o tematyce chrześcijańskiej i tylko te piosenki znajdują się w naszym repertuarze. Nie gramy coverów ani nie odtwarzamy muzyki napisanej przez innych.


Utwór Do nieba


Utwór Szelki

SzymO

SzymO

Pochodzę z wielkopolski i kiedy mieszkałem kilka lat w Poznaniu poznałem osobiście MateO który był od moich młodzieńczych lat moją inspiracją :) i tak jest do dziś ;) Inspiruję się również takimi zespołami jak Hillsong, Elevation Worship, Bethel Music :) Prowadzę uwielbienie w lokalnym kościele w Słupsku ale także w różnych miejscach tam gdzie jestem zapraszany, na konferencjach i koncertach.

Kocham uwielbiać Boga i wchodzić w Jego obecność.


Demo cover https://www.youtube.com/watch?v=OoKzEpQGHzw


Demo moja kompozycja https://www.youtube.com/watch?v=KPjPmcyxp0w

Krzysztof Anuszkiewicz

Krzysztof Anuszkiewicz

Nazywam się Krzysztof Anuszkiewicz, mam 26 lat, w ubiegłym roku ukończyłem studia, obecnie pracuję w zawodzie. Już od dłuższego czasu mam możliwość i przywilej służyć Bogu przez muzykę. Piszę autorskie utwory, których treść opiera się o Słowo Boże oraz osobiste doświadczanie Boga i Jego prowadzenia. Przez moją twórczość chciałbym wzbudzać refleksje wśród osób nie wierzących ale również pobudzać osoby wierzące do szukania większej bliskości z Bogiem.


Utwór Gdzie jest sens


Utwór Kruche życie

Zagrali na Freshstage 2018

 • 01
  COOLeshanka
  COOLeshanka

  Zwycięzca Freshstage 2018

  więcej

  COOLeshanka

  COOLeshanka

  Cześć, jestem Nikla, ale często ukrywam się pod pseudonimem COOLeshanka, więc macie duży wybór, jeśli chodzi o to, jak będziecie do mnie mówić! Jestem z Gdańska i tam też uczęszczam do kościoła Radość Życia. Od roku śpiewam w grupie uwielbieniowej na młodzieżówce Ponad Gdańsk, a swoją wiarę wyznałam kilka dni temu podczas chrztu wodnego! Tworzę od kiedy pamiętam. Inspirują mnie tramwaje, miasta, zabawa, stare domy i przede wszystkim- LUDZIE! Śpiewam o nich. Nie mam pojęcia jak nazwać typ muzyki, który tworzę, ale wydaje mi się, że większość podpięła by to pod lekką alternatywę. Chcę, aby to co przekazuje słuchaczom, prowadziło ich do ich ulubionej kawiarni, na ruchliwą stacje metra czy przypominało im o domowym zaciszu. Wiem, że muzyka to nie tylko dźwięki, to też emocje i kawał serducha, które wkładam, aby to co oddam w ręce odbiorców było całą historią, którą chcę im opowiedzieć w pigułce. Pomimo tego, że moje teksty nie są stricte uwielbieniowe, to nie zaprzeczają one wartościom chrześcijańskim, a to jest dla mnie priorytetem  Link: Youtube

 • 02
  Sąsiedzi
  Sąsiedzi

   

  więcej

  Sąsiedzi

  Sąsiedzi

  Zespół „Sąsiedzi” to pięć oryginalnych osobowości, których połączyły 3 sprawy, sąsiedztwo (stąd nazwa zespołu :P), pasja do muzyki i przede wszystkim Jezus Chrystus. Swoją autorską muzyką staramy się przekazać dobrą nowinę o Jezusie Chrystusie w świetle naszych relacji z Nim. Teksty piosenek są poezją ubraną w muzykę, która próbuje dotknąć tak nieuchwytnej rzeczywistości jaką jest Bóg, JEDYNA Prawda.  Link: Na rozstaju

  Link: Niebieskie powietrze

  Link: Lekko

  Link: Mix innych naszych utworów

 • 03
  Szymon
  Szymon Czyżewski

   

  więcej

  Szymon Czyżewski

  Szymon

  Prowadzę uwielbienie w kościele na młodzieżowym i co jakiś czas również na nabożeństwach. Jestem członkiem zespołu na konferencji chrześcijańskiej MARATHON. Pisze również swoje pieśni oraz posiadam kanał na YT na którym nagrywam covery różnych pieśni. Kocham uwielbiać Boga i wchodzić w Jego obecność. On jest moim natcheniem do tworzenia muzyki, pieśni.

  Bardzo lubię słuchać Hillsonga, Elevation Worship, Bethel Music (dzięki temu co tworzą moge się na nich wzorować) . Lubię też słuchać Shawna Mendesa bo tworzy bardzo fajna muzyke.

  Link: Youtube

Etap 1 - Zgłoś się

Wyślij nam:

 • swoje demo (link youtube, mp3, filmik z dźwiękiem)
 • zdjęcie (zespołu bądź swoje jeśli zgłaszasz się solo)
 • krótki opis (Ciebie/ zespołu i na czym opiera się treść piosenek)
 • rider techniczny

Zgłoszenia można nadsyłać do 15 maja 2019 roku
Spośród nadesłanych zgłoszeń organizatorzy wybiorą twórców, którzy przejdą do kolejnego etapu.
Ważne! Zgłaszając się deklarujesz, że po wygraniu etapu drugiego wystąpisz na Refresh Festiwalu w terminie 15-18 sierpnia 2019 roku. Dokładna data do ustalenia po zakończeniu Etapu 2-go. Organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu i noclegu. Zapewniamy profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie podczas koncertu. Szczegóły techniczne będą ustalane indywidualnie ze zwycięzcami etapu 2.

Etap 2 - Kto przejdzie do finału?

Profil artystów biorących udział w etapie drugim zostanie przedstawiony na www.refresfestiwal.pl oraz na fanpage festiwalu na Facebooku.


Udostępniaj na fejsie

Do etapu trzeciego przejdą trzej artyści lub zespoły które uzyskają najwięcej głosów za pomocą specjalnie przygotowanej ankiety Google. W kwestiach dyskusyjnych (np. podobna liczba głosów) decyduje kolejność zgłoszeń.

Etap 3 - Koncert na Refresh Festiwal

Zwycięzcy etapu drugiego wystąpią przed publicznością Refresh Festiwalu. Dokładna data zostanie ustalona z organizatorami ( 15.08.2019 ; 16.08.2019 lub 17.08.2019). Artystów w trakcie pobytu na terenie festiwalu obowiązuje regulamin Festiwalu Refresh. Wykonawcy powinni w trakcie koncertu zaprezentować materiał trwający minimum 30min.


Start koncertu o godzinie ok. 21.00 na Fresh Stage.


Po ostatnim koncercie nastąpi głosowanie publiczności. Wygrywa artysta / zespół, który zdobędzie najwięcej głosów. Głosowanie będzie możliwe do 24:00 17.08.2019. Ogłoszenie wyników nastąpi 18.08.2019 o godz. 10.00 podczas nabożeństwa dziękczynnego kończącego Festiwal.

Kontakt

Wolontariat

+48 512 377 234

wolontariat@refreshfestiwal.pl

Rejestracja

+48 570 016 909

rejestracja@refreshfestiwal.pl

Rafał Dziarski

+48 728 465 839

kontakt@refreshfestiwal.pl

Konto Bankowe

Duszpasterstwo Młodzieży KChB
27 2130 0004 2001 0646 4077 0002